جدیدترین اخبار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور چین

کارشناس چینی لازمه توسعه منطقه را شکست تروریسم عنوان کرد

0

‘بایان چیان’ روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اگر بخواهیم طرح هایی را در منطقه اجرا کنیم و به توسعه کشورهای کل منطقه خاورمیانه کمک کنیم باید تروریسم در سوریه ریشه کن شود.
او با اشاره به اینکه در سال های اخیر محور این مبارزه دولت های سوریه، ایران و روسیه بوده اند و بعضا چین هم همکاری هایی در زمینه رایزنی های سیاسی و نظامی با دمشق داشته است، گفت: سوریه در آخرین مراحل شکست تروریسم است و پس از این برهه صلح در این کشور بتدریج نهادینه خواهد شد.
وی گفت ایران در سوریه با قدرت در کنار دولت ایستاده و کانون مهمی برای مبارزه با تروریسم بوده و لازم است چین هم بتدریج از نفوذ خود برای پیشبرد صلح در کل خاورمیانه بهره بگیرد.
آمار نشان می دهد میزان تبادلات تجاری چین با کشورهای خاورمیانه بالاتر از 350 میلیارد دلار در سال است و همین موضوع ایجاب می کند تا پکن در این منطقه برای حراست از منافع خود و دیگر کشورها فعالتر شود.
بایان چیان می گوید برنامه راه ابریشم نوین چین کشورهای مختلف از ایران گرفته تا پاکستان و افغانستان را در بر می گیرد و برای پیشبرد طرح های زیرساختی آن لازم است که ابتدا امنیت در سوریه برقرار شود.
وی گفت نزدیک کردن دیدگاه های مختلف در سوریه به یکدیگر و تلاش برای پیشبرد صلح و امنیت و برون رفت از بحران با استفاده از رهیافت سیاسی از مواضع مهم چین در این کشور و در عرصه بین المللی بوده است.
آساق**231**1904**

Leave A Reply

Your email address will not be published.