جدیدترین اخبار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور چین

چین برای کمک به زلزله زدگان ایران و عراق، اعلام آمادگی کرد

0

به گزارش شناخت کشور چین به نقل از ایرنا وزارت بازرگانی چین در این بیانیه که در تارنمای این وزارتخانه و در رسانه ‘یی سی’ چین منتشر شده آورده است این کشور از نزدیک تحولات مربوط به این زمین لرزه را دنبال کرده است.
این بیانیه می افزاید: به دنبال این واقعه، چین فورا یک سامانه واکنش سریع برای کمک رسانی انسان دوستانه به ایران و عراق راه اندازی کرده است تا هر کمک فوری که ضروری باشد را در اختیار زلزله زدگان دو کشور قرار دهد.
این وزارتخانه می افزاید زمین لرزه شدید که چندین استان در نواحی غربی ایران را نیز لرزانده باعث مرگ و میر زیاد و تلفات سنگین شده است و چین با خانواده های قربانیان و زخمی شدگان این حادثه همدردی می کند.
خبرگزاری شین هوا هم گزارش کرده است که رییس جمهوری خلق چین پیام تسلیتی برای همتای ایرانی خود ارسال کرده و وزارت خارجه این کشور نیز این واقعه را تسلیت گفته و با ملت و دولت ایران همدردی کرده است.
خبرگزاری رسمی چین خاطر نشان کرده است که ایران یکی از فعال ترین کشورها در زمینه زلزله است و روی چندین گسل خطرناک قرار گرفته است که 90 درصد از کشور را فرا می گیرد و زمین لرزه ای که در سال 1990 در رودبار ایران رخ داد جان 37 هزار نفر را گرفت و در سال 2003 هم در جریان زمین لرزه بم در کرمان 26 هزار نفر کشته شدند.
آساق**231**انتشاردهنده: 1577**حسن حسین زاده

Leave A Reply

Your email address will not be published.