جدیدترین اخبار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور چین

چین از حضور کانادا در روند ساخت یک کمربند – یک جاده استقبال می کند

0

به گزارش شناخت کشور چین به نقل از ایرنا از شینهوا، ‘شی جین پینگ’ رییس جمهوری چین روز چهارشنبه در پکن در دیدار با ‘جاستین ترودو’ نخست وزیر کانادا افزود: حفظ مبادلات نزدیک بین رهبران چین و کانادا، نقش هدایت کننده ای در توسعه روابط دو کشور ایفا کرده است.
او گفت: چین و کانادا دارای امتیازات متفاوت خود بوده و مکمل یکدیگر هستند و برای همکاری ظرفیت بسیار بالایی دارند امیدواریم دو طرف با اتخاذ تدابیر موثر و مشخص، توسعه مناسبات دو جانبه را به نتایج ثمربخشی برسانند.
به گفته وی مردم دو کشور دارای دوستی سنتی بوده و باید با تقویت مبادلات و همکاری در امور آموزشی، فرهنگی، گردشگری، ورزشی و سایر زمینه‎ها آن را محکمتر کنند.
شی افزود: چین مایل است در روند تدارکات بازی های المپیک زمستانی سال 2022 از تجربیات موفق کانادا استفاده کند و دو طرف در ابعاد مختلفی مانند تغییرات اقلیمی، هماهنگی و همکاری‌های خود را افزایش دهند.
جاستین ترودو نخست وزیر کانادا نیز در این دیدار اعلام کرد: همکاری‌های کانادا با چین در سال های اخیر رشد سریعی پیدا کرده و سود واقعی در اختیار مردم دو کشور قرار گرفته است.
او گفت: کانادا بر اساس احترام و اعتماد متقابل، روابط خود با چین را تعمیق داده و هماهنگی و مبادلات دو طرف در مسائل مهم بین المللی و منطقه ای به یکدیگر نزدیک است.
ترودو برای دومین بار در دو سال گذشته به چین سفر کرده است.
سفر نخست وزیر کانادا به چین از روز یکشنبه شروع شده و تا پنجشنبه ادامه می یابد.
**آساق*1904*شبس*1488 *انتشاردهنده: بهمن بامداد**

Leave A Reply

Your email address will not be published.