جدیدترین اخبار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور چین

پاکستان با همکاری چین یک کشتی نظامی دیگر ساخت

0

به گزارش شناخت کشور چین به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از اکسپرس نیوز، نیروی دریایی پاکستان اعلام کرد: یک فروند کشتی نظامی با قابلیت‌های خوب که محصول مشترک پاکستان و چین است را تحویل گرفته است.

این کشتی 600 تنی که تقریبا 70 متر طول دارد توان نیروی دریایی پاکستان را برای امن نگهداشتن مرزهای آبی این کشور افز ایش می‌دهد.

مسئولین نیروی دریایی پاکستان معتقدند با ساخت این کشتی توان اسلام آباد برای خودکفایی در ساخت کشتی افزایش یافته است و آنها می‌توانند کشتی‌های مشابه را با توان بومی خود تولید کنند.

«ژنرال عبدالعلیم» سخنگوی ستاد مشترک ارتش پاکستان در این زمینه اعلام کرد: ساخت این کشتی گامی مهم در توسعه روابط دوستانه میان پاکستان وچین بوده است.

وی تصریح کرد: نیروی دریایی پاکستان با استفاده از قابلیت‌های این کشتی می تواند از امنیت حوزه های اقتصادی و سیاسی نیز دفاع کند.

عبدالعلیم افزود: این پروژه بزرگ حاصل اعتماد دولت پاکستان به نیروهای بومی ارتش است و در آینده شاهد ساخت محصولاتی بهتر نیز خواهیم بود.

گفتنی است نیروی دریایی پاکستان بارها عملیات‌های امداد و نجات را در آب‌های آزاد به انجام رسانده و جان دریانوردان کشورهای مختلف را نجات داده است.

طی چنده ماه اخیر نیروی دریایی پاکستان در دو عملیات مجزا جان 24 ماهیگیر ایرانی را نیز نجات داده و آنها را به مسئول کنسولگری ایران در کراچی تحویل داد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.