جدیدترین اخبار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور چین

همدان| اندونزی می‌تواند به جای چین با ایران در بخش صنعت و معدن ارتباط برقرار کند

0

به گزارش شناخت کشور چین به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان, علیم الدین اکتاوینو ظهر امروز در نشست مدیران و فعالان اقتصادی استان با سفیر اندونزی در ایران اظهار داشت: شهر تبریز پایتخت کشورهای اسلامی شناخته شد که به آنجا سفر کردیم و اکنون افتخار حضور و آشنایی با همدان را داریم.

وی بیان کرد: آنچه که در جلسات ماندگار است ارتباطات اقتصادی و سرمایه گذاری است که از طرفین باقی می ماند.

اکتاوینو گفت: همدان نزد مردم اندونزی به سبب قرار گرفتن آرامگاه پزشک نامی کشور ابوعلی سینا و ظرفیت هایی که دارد شناخته شده است ضمن اینکه تعدادی از دانشجویان اندونزی در همدان مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه سیستم ATG در اندونزی در حال اجرا است, تصریح کرد: صنایع غذایی مورد استفاده در اندونزی در پوشش شیشه بوده و از ظروف پلاستیکی استفاده نمی شود.

سفیر اندونزی در ایران اظهار داشت: هدف ما این نیست که یک سری آدرس بین ما رد و بدل شود بلکه هدف ما این است تا ارتباطات دو طرفه و نشست های تخصصی در موضوعات اقتصادی برگزار شود.

اکتاوینو گفت: در اتاق بازرگانی اندونزی میزی برای ایران تعریف شده است ضمن اینکه نشست مشترکی در اتاق تهران خواهیم داشت که از اتاق همدان هم می توانند در آن حضور یابند.

وی اظهار داشت: هدف این است تا تمام افرادی که در این نشست شرکت می کنند در رابطه اقتصادی-تجاری با اندونزی قرار گیرند. ایران را بیشتر از اینکه به عنوان صادرکننده گردو بشناسند به عنوان وارد کننده گردو می شناسند. ایران را به عنوان صادرکننده پسته می شناسند.

اکتاوینو اعلام کرد: اندونزی هم اکنون طی تفاهم نامه هایی که دارد منسوجات, کاغذ و غذا را به ایران صادر می کند. در مورد صنعت و معدن ایران ما با چین ارتباط داریم ولی اگر این ارتباط با ایران برقرار شود برای اندونزی نیز بهتر خواهد بود و نیازی به چین نداریم.

Leave A Reply

Your email address will not be published.