جدیدترین اخبار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور چین

هشدار دوباره چین به آمریکا درباره دریای جنوبی

0

صراط:

 ‘لوکانگ’ سخنگوی وزارت خارجه چین در بیانیه ای که امروز دوشنبه همزمان با تعطیلات عید «قایق اژدها» منتشر شد، آورده است «آمریکا همواره چین را به نظامی کردن دریای جنوبی متهم می کند و سعی کرده است در موضوع فرود بمب افکن های چین در این منطقه مبالغه کند».

به گزارش شناخت کشور چین به نقل از ایرنا، عید قایق اژدها یکی از اعیاد بسیار کهن چین محسوب می شود که با آداب و سنت های خاصی هر سال در این ایام گرامی داشته می شود.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت چین بر اساس حق حاکمیت و تمامیت ارضی خود در دریای جنوبی رزمایش برگزار کرده است و هیچ نقشه ای برای نظامی کردن این منطقه ندارد.

‘کریستوفر لوگان’ سخنگوی پنتاگون پیشتر گفته بود نشست و برخاست و رزمایش هواپیماها و بمب افکن های چین و تمرینات این کشور و نظامی کردن منطقه از سوی پکن، باعث بی ثباتی آن شده و مورد اعتراض آمریکا و فیلیپین است.

لوکانگ در بیانیه خود خاطر نشان کرده است این تمرینات که آمریکا از آن با عنوان نظامی گری یاد می کند «جزو حقوق مشروع چین در منطقه تحت حق حاکمیت این کشور است» و نیازی نیست که کسی به دنبال مبالغه و سوء استفاده از آن باشد و حرکات افراطی در واکنش به این رزمایش ها انجام دهد.

‘تونگ جیان چونگ’ محقق موسسه مطالعات بین المللی چین هم می گوید چین باید برای دفاع از خود و آمادگی نظامی، دست به چنین تمریناتی بزند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا و فیلیپین اعتراضاتی به رزمایش های نیروی هوایی چین در دریای جنوبی داشته اند گفت این اقدامات مصداق نظامی گری نیست، باعث بی ثباتی دریای جنوبی نمی شود و تهدیدی علیه دیگر کشورها به حساب نمی آید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.