جدیدترین اخبار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور چین

نمابش «شیار 143» در چین

0

«شیار 143» در چینبه گزارش شناخت کشور چین به نقل از ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ همایش تنوع فرهنگی با شعار «احترام به تنوع فرهنگی، گسترش همكاری‌ها در صنعت فیلم» (2 خردادماه) با حضور نمایندگان دوازده كشور عضو و ناظر سازمان همكاری‌های شانگهای (چین، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، پاكستان، هندوستان، تاجیكستان، ازبكستان، جمهوری اسلامی ایران، افغانستان، بلاروس و مغولستان) در شهر چینگ دائو (چین) برگزار شد.

مصطفی امیدی، معاون مدیركل توسعه روابط فرهنگی آسیا و اقیانوسیه و رئیس هیأت اعزامی ایران به جشنواره فیلم چینگ دائو ٢٠١٨، به نمایندگی از کشورمان حضور داشت.

وی در بخشی از سخنرانی خود در همایش تنوع فرهنگی گفت: گفت‌وگوی بین ادیان، فرهنگ و تمدن‌ها یكی از اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران است و زبان هنر به ویژه زبان سینما ابزاری مناسب برای گفت‌وگوهای فرهنگی و همكاری‌های بین‌المللی است.

امیدی افزود: ایرانیان بر اساس اعتقادات مذهبی بر گرفته از آموزه‌های قرآن کریم و سنت نبوی و با بهره‌گیری از میراث فرهنگی و تمدنی دیرینه خویش، تنوع فرهنگی را موهبتی الهی و ثروتی عظیم می‌دانند كه با ویژگی‌های ارزنده‌اش می‌تواند نقش سازنده‌ای در غنای ارزش‌های فرهنگی در عرصه جهانی ایفا كند و زمینه‌های همكاری‌ها بین ملت‌ها را در چارچوب گفت‌وگوها و تعاملات بین فرهنگی گسترش دهد.

وی در پایان سخنان خود، به نمایش چهار فیلم از ایران با عناوین «پری دریایی»، «ایران برگر»، «بركه سنجاقك‌ها» و «شیار ١٤٣» در جشنواره فیلم چینگ دائو اشاره کرد.

بنابر اعلام این خبر، این دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم چینگ دائو به همت و برنامه‌ریزی اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات و رایزنی فرهنگی کشورمان در چین، با نمایش چهار اثر سینمایی منتخب از سینمای ایران آغاز و تا 27 خردادماه در شهر چینگ دائو کشور چین ادامه یافت.

شیار 143 فیلمی به کارگردانی و نویسندگی نرگس آبیار و تهیه‌کنندگی ابوذر پورمحمدی و محمدحسین قاسمی محصول سال ۱۳۹۲ در ایران است.این فیلم در ژانر دفاع مقدس به موضوع مادران در دوران دفاع مقدس پرداخته است.

«شیار 143» در چین

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.