جدیدترین اخبار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور چین

موسسه اعتبارسنجی فیچ: منازعه تجاری آمریکا-چین بدتر خواهد شد

0

به گزارش شناخت کشور چین به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی، موسسه اعتبارسنجی فیچ در تازه ترین تحلیل خود اعلام کرده است که جنگ تجاری بین واشنگتن و پکن وضعیت بدتری پیدا خواهد کرد.

بر اساس این گزارش جیمز مک کورمک از مدیران ارشد موسسه اعتبارسنجی فیچ در این باره گفت: دلایل زیادی وجود دارد که معتقد باشیم منازعه تجاری بین آمریکا و چین به جای آنکه بهتر شود، بدتر خواهد شد. و کسری تجاری آمریکا با چین نیز به جای آنکه کاهش یابد، با افزایش بیشتری روبرو می شود.

ماه گذشته آمریکا تعرفه 25 درصدی را علیه 34 میلیارد دلار واردات کالاهای چینی وضع کرده است. آمریکا روز سه شنبه نیز اعلام کرد که در روزهای آتی نیز قصد دارد تعرفه بیشتری را علیه 16 میلیارد دلار واردات کالاهای چینی وضع کند.

پکن نیز جمعه گذشته اعلام کرده است که قصد دارد تعرفه 25 درصدی علیه واردات 60 میلیارد دلار کالا از آمریکا وضع کند. روز چهارشنبه نیز چین هشدار داد که تعرفه های تلافی جویانه ای را علیه 16 میلیارد دلار واردات کالاهای آمریکایی اعمال خواهد کرد.

ترامپ ماه گذشته تهدید کرد که اعمال این تعرفه های تجاری احتمالا علیه 500 میلیارد دلار واردات کالاهای چینی خواهد بود. آمریکا در سال 2017 میلادی بیش از 505 میلیارد دلار کالا از چین وارد کرده و چین در مقابل تنها 130 میلیارد دلار کالا از آمریکا وارد کرده است. این بدان معناست که واشنگتن سال گذشته کسری تجاری 375 میلیارد دلاری با پکن داشته است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.