جدیدترین اخبار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور چین

قابل توجه والدین؛ دیگر نگران نمره‌ ریاضی فرزندانتان نباشید+ تصاویر

0

به گزارش شناخت کشور چین به نقل از خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کارشناسان چینی به تازگی نسل جدیدی از ربات آی پال (iPal) را طراحی کرده‌اند که قادر به صحبت به دو زبان هستند و با استفاده از صفحه نمایش لمسی برروی قفسه سینه خود می‌تواند با کاربران تعامل داشته باشد.


این ربات قیمتی برابر با هزارپوند دارد و می‌تواند افزون بر نگهداری از کودکان به آن‌ها در یادگیری درس‌ها به ویژه ریاضی کمک کند و حتی با تعریف داستان سبب سرگرمی آن‌ها شود.

کارشناسان شرکت سازنده (AvatarMind Robot Technology)، اعلام کرده‌اند ربات آی پال مانند یک کودک دربین اعضای خانواده می‌تواند زندگی کند و با آن‌ها تعامل داشته باشد.

////////قابل توجه والدین؛ با استفاده از این ربات پرستار دیگر نگران نمره ریاضی فرزندتان نباشید+تصاویر//////////////ربات پرستارکودک که به او ریاضی آموزش می‌دهد//////آموزش ریاضی و افزایش نمره‌های درسی کودکان با ربات پرستارمعلم
ربات آی پال در هفته جاری در نمایشگاه سز آسیا (Consumer Electronics Show) درشانگ‌های چین به نمایش درآمده است.


از جمله قابلیت‌های این ربات فراهم آوردن امکان مکالمه و تماس والدین با فرزندان خود از راه دور به طور مثال در زمان مسافرت یا حضور در محل کار است و به این ترتیب کنترل و نظارت بر کودکان تسهیل می‌شود. همچنین خانواده‌های دارای تک فرزند می‌توانند دوستی الکترونیکی برای فرزند خود داشته باشند.


ارتباط بین والدین با ربات به وسیله نرم افزار بر روی گوشی تلفن همراه هوشمند انجام می‌شود و آن‌ها در جریان صحبت‌های ربات با فرزندان خود و نیز پیگیری وضعیت درسی و آموزشی آن‌ها قرار می‌گیرند.


ابعاد ربات به ارتفاع یک کودک ۵ ساله است و انعطاف حرکتی بالایی با استفاده ازچرخ‌های تعبیه شده در بدنه خود را دارد، ازجمله دیگر مزایای ربات، فناوری تشخیص چهره کاربران است.

فروش ربات از دسامبر ۲۰۱۷ در چین آغاز شده است و فروش جهانی آن از اواخر سال میلادی جاری آغاز می‌شود.


سازندگان ربات اعلام کرده‌اند ربات هرگز جانشین والدین نیست، اما می‌تواند نقشی مکمل در تربیت، آموزش و کنترل کودک در نبود والدین داشته باشد.


استفاده از آی پال برای رده سنی کودکان ۴ تا ۸ ساله تعریف شده است.

افزون بر ربات پرستار کودک، شرکت سازنده درحال ساخت رباتی مخصوص نگهداری و صحبت با سالمندان است که می‌تواند از آن‌ها نگهداری کند و در صورت بروز وضعیت پزشکی به مراکز امدادی پیام بفرستد.
منبع:Dailymail

Leave A Reply

Your email address will not be published.