جدیدترین اخبار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور چین

فشار آمریکا برای قطع صادرات نفت چین به کره شمالی

0

به گزارش شناخت کشور چین به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، آمریکایی‌ها در حال وارد آوردن فشار بر چین برای قطع فروش نفت به کره شمالی هستند.

پیونگ‌یانگ که با تهدید روزافزون آمریکا و حضور نظامیان این کشور در نزدیکی مرزهای خود روبرو است، سه‌شنبه شب موشک بالستیک جدیدی را آزمایش کرد.

این موشک 13 هزار کیلومتر برد دارد و فول «کیم جونگ اون» برای قرار گرفتن کل خاک آمریکا در زیر چتر موشکی کره شمالی را عملیاتی کرد.

آزمایش موشکی قبلی کره شمالی به 24 شهریور ماه بازمی‌گردد که کره‌ای‌ها یک فروند موشک بالستیک را از روی سرزمین‌های شمالی ژاپن رد کردند و پس از سپری شدن 3700 کیلومتر، آن را در دل آب‌های اقیانوس آرام فرود آوردند.

روابط سرد کره شمالی و آمریکا از زمان روی کار آمدن «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور جدید آمریکا، رو به تنش گذاشت. ترامپ برای نشان دادن قدرت نظامی کشورش، چند رزمناو و ناو هواپیمابر به آب‌های شرق آسیا اعزام کرد و حتی بمب‌افکن‌های راهبردی آمریکایی را در نزدیکی سواحل کره شمالی به پرواز در آورد.

کره شمالی در پاسخ به این اقدامات تحریک‌آمیز نیروهای خارجی، هر از چندگاهی از پرتاب آزمایشی یک موشک بالستیک خبر می‌دهد.

در پی شلیک سه‌شنبه شب، ژاپن هشدار حمله موشکی صادر کرد. دیگر متحد منطقه‌ای و میزبان نیروهای آمریکایی در منطقه یعنی کره جنوبی هم وضعیت بهتری ندارد.

پایتخت پررونق کره جنوبی فقط حدود 50 کیلومتر با خط مرزی و توپ‌های آماده به شلیک کره شمالی فاصله دارد.

انتهای پیام/ع

Leave A Reply

Your email address will not be published.