جدیدترین اخبار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور چین

شاهد چالش‌های فزاینده‌ای از سوی ایران، روسیه و چین هستیم

0

شاهد چالش‌های فزاینده‌ای از سوی ایران، روسیه و چین هستیمبه گزارش شناخت کشور چین به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، وزیر دفاع انگلیس طی اظهاراتی مدعی شده که انگلیس شاهد چالش‌های فزاینده‌ای نه تنها از سوی چین بلکه از سوی ایران و روسیه است.

«گاوین ویلیامسون» در سفر خود به استرالیا و مصاحبه با یکی از روزنامه‌های این کشور گفت: ما باید اطمینان حاصل کنیم که هر نیت بدخواهانه‌ای پاسخ داده می‌شود، شاهد چالش‌های فزاینده‌ای نه تنها از سوی چین بلکه از سوی ایران و روسیه هستیم، ما دائما باید مطمئن شویم که تدابیر امنیتی ما، زیرساخت‌های حیاتی ملی ما حفظ می‌شوند.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه افزود: کشتی «اچ‌ام‌اس ساترلند» بر اساس حق آزادی دریانوردی ماه آینده از سمت استرالیا به طرف دریای مورد مناقشه چین جنوبی اعزام خواهد شد.

گاوین می‌گوید: این کشتی در راه بازگشت به خانه از دریای چین جنوبی عبور خواهد کرد و نشان می‌دهد که نیروی دریایی انگلیس حق انجام چنین کاری را دارد. 

وزیر دفاع انگلیس در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: مهم است متحدان ما مانند آمریکا و استرالیا از ارزش‌های ما در دریای چین جنوبی که دارای ذخایر گسترده نفتی و گازی بوده و سالیانه 5 تریلیون دلار نقل و انتقال تجاری از طریق آن انجام می‌شود پشتیبانی کنند.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.