جدیدترین اخبار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور چین

رویکرد ایدرو در قرارداد تامين ۲۰۰۰ واگن برای ۹ کلان شهر

0

قرارداد همکاری تامین و ساخت ۴۵۰ واگن مترو برای شهرهای اهواز، شیراز و تبریز بین سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) و شرکت پوژن چین، امضا شد.

به گزارش شناخت کشور چین به نقل از ایدرونیوز، تاکید ايدرو در قرارداد تامين ۲۰۰۰ واگن براي ۹ کلان شهر کشور  حمايت از توليد داخل بوده است و در همه قرارداد ها به ويژه موضوع واگن ها يک طرفش شرکت هاي ايراني حضور دارند. رئیس هیات‌عامل ایدرو با اشاره به برنامه ششم توسعه و تاکید رئیس‌جمهوری مبنی‌بر توسعه صنعت ریلی، گفت: سال گذشته شورای اقتصاد مصوبه‌ای مبنی‌بر ساخت ۲ هزار واگن مترو برای تهران و کلانشهرها به ارزش بیش از ۲ میلیارد یورو مصوب کرد که با هماهنگی وزارت کشور و ایدرو در حال انجام است.منصور معظمی تصریح کرد: این قرارداد به منظور حداکثر استفاده از توان داخلی کشور در حوزه واگن‌سازی، با مشارکت شرکت خارجی و با بهره‌گیری از فناوری روز جهان در شرکت واگن پارس انجام خواهد شد.
وی افزود: تعداد واگن‌ها در این قرارداد ۴۵۰ واگن برای شهرهای اهواز، شیراز و تبریز خواهد بود و شرکت پوژن چین متعهد شده اعتبار مالی پروژه تا سقف ۸۵ درصد را از منابع کشور چین تامین کند.
معظمی با بیان اینکه شرط‌های اولیه همه مذاکره‌ها، استفاده از حداکثر توان و ظرفیت داخلی و انتقال فناوری و دانش فنی است، اظهار کرد: در این همکاری مشترک به طور متوسط ۳۵ درصد و در نهایت ۵۹ درصد داخلی‌سازی واگن‌های آلومینیومی در ایران انجام می‌شود. تاکنون واگن‌های مترو کشور از جنس کربن استیل بود و امیدواریم با عقد قراردادهای جدید بتوانیم واگن‌هایی با جنس آلومینیوم و کیفیت عالی تولید کنیم. وی افزود: با توجه به مذاکره‌های انجام‌شده برای تجهیز و راه‌اندازی شرکت پارس، ۲۵ میلیون یورو سرمایه‌گذاری درنظر گرفته شده که طرف خارجی برای این سرمایه‌گذاری اعلام آمادگی کرده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: نخستین بخش از این کار که مناقصه ۶۳۰ واگن مسافری برای تهران است، تعیین‌تکلیف شده و امیدواریم تا پایان امسال این قرارداد از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و شهرداری تهران منعقد شود.
رئیس ایدرو با اشاره به قرارداد منعقدشده در زمینه ساخت و تامین واگن در کشور خاطرنشان کرد: سال آینده شاهد رونق بیشتر کارخانجات واگن‌سازی با ظرفیت و اشتغال بیشتر خواهیم بود و در ۳ تا ۴ سال آینده مردم شاهد واگن‌های زیباتر با مصرف انرژی کمتر و آلودگی پایین‌تر محیط‌زیست خواهند بود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.