جدیدترین اخبار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور چین

حذف ۸ تکواندو کار کشورمان در دومین روز از مسابقات!

0

به گزارش شناخت کشور چین به نقل از  بولتن نیوز، نخستین دوره مسابقات “گرند اسلم” تکواندو اواخر سال جاری میلادی با حضور برترین های تکواندو جهان به میزبانی شهر “ووشی” چین برگزار می‌شود. این رقابت‌ها با حضور بهترین‌های تکواندو جهان در دو گروه زنان و مردان در اوزان المپیکی برگزار خواهد شد که به قهرمان مسابقات 70 هزار دلار، نایب قهرمان 20 هزار دلار و نفر سوم 10 هزار دلار پاداش تعلق می‌گیرد.

بر همین اساس برای تکمیل سهمیه حضور در اولین دوره مسابقات گرنداِسلم، رقابت‌های انتخابی برای تعیین 3 سهمیه باقی‌مانده (در هر 4 وزن) این رویداد از روز گذشته (پنجشنبه) در سالن «تای هو» شهر “ووشی” چین آغاز و امروز (جمعه) به پایان می رسد.

در دومین و آخرین روز مبارزات 57- و 67- کیلوگرم زنان و 58- و 80- کیلوگرم مردان پیگیری خواهد شد که پریسا جوادی و سودابه پورصادقی در وزن 57- کیلوگرم و مبینا بابالو و زهرا شیدایی در وزن 67- کیلوگرم در گروه زنان و حمیدرضا هادیان، هادی تیران ولی پور و ابراهیم صفری در وزن 58- کیلوگرم و مهدی خدابخشی، عرفان ناظمی و بهزاد ایلخانی در وزن 80- کیلوگرم در گروه مردان به عنوان نمایندگان ایران بر روی شیاپ‌چانگ می روند.

صبح امروز در گروه مردان و در وزن اول(58- کیلوگرم) و در مرحله یک‌شانزدهم، حمید رضا هادیان با نتیجه 11 بر 10 نماینده چین را شکست داد، وی در ادامه مسابقات در راند طلایی مقابل نماینده مغولستان نتیجه را واگذار کرد و از گردونه رقابت ها حذف شد.

در ادامه مسابقات هادی تیران ولی پور با نتیجه 13  بر 10 هکسیانگ وانگ از چین را شکست داد، تیران ولی پور در دومین مبارزه بازی مقابل نماینده کره جنوبی بازی را با نتیجه 16 بر 5 واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد. ابراهیم صفری دیگر نماینده کشورمان نیز نماینده چین را با نتیجه 30 بر 6 شکست داد و به دور بعدی راه یافت. صفری در مرحله یک هشتم نهایی نماینده ازبکستان را با نتیجه 31 بر 15 شکست داد و به مرحله یک چهارم راه یافت. در این مرحله نیز صفری نماینده چین را شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت.

در ادامه مسابقات و در وزن سوم (80- کیلوگرم) و در مرحله مقدماتی مهدی خدابخشی نماینده چین را 21 بر 4 شکست داد. خدابخشی در ادامه مسابقات ماکسیم رافائولییچ از ازبکستان را با نتیجه 9 بر 8 شکست داد و به مرحله یک هشتم راه یافت. خدابخشی در این مرحله نیز نماینده چین را 20 بر 7 شکست داد و به مرحله یک چهارم راه یافت. از سوی دیگر بهزادایلخانی در مرحله یک شانزدهم با نتیجه 11 بر 4 مقابل نماینده کره جنوبی شکست خورد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.عرفان ناظمی نیز در این مرحله ابتدا نماینده کره جنوبی را با نتیجه 14 بر 9 شکست داد و در مرحله یکی هشتم مقابل نماینده کره جنوبی در راند طلایی بازی را واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

اما در گروه بانوان و در وزن دوم (57- کیلوگرم) و در مرحله یک شانزدهم؛ پریسا جوادی به مصاف سویون مون از کره جنوبی رفت و بازی را با نتیجه 16 بر 3 به سود خود به پایان رساند و به مرحله یک هشتم راه یافت. جوادی در این مرحله نماینده فیلیپین را با نتیجه 17 بر 4 شکست داد و به مرحله یک چهارم راه یافت.جوادی در این مرحله بازی را با نتیجه 7 بر 21 به نماینده چین واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد. مهسا پورمیرزا دیگر نماینده بانوان نیز مقابل زونگشی لو از چین بازی را با نتیجه یک بر 21 واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

در وزن سوم (67- کیلوگرم) و در مرحله یک‌شانزدهم، مبینا بابالو در نخستین مبارزه نماینده فیلیپین را با نتیجه 7 بر 3 شکست داد و به مرحله یک هشتم راه یافت. بابالو در این مرحله مقابل نماینده چین با نتیجه 14 بر 21 شکست خورد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت. زهرا شیدایی دیگر نماینده کشورمان بود که در نخستین مبارزه خود مقابل هوگوپوشی از چین بازی را با نتیجه 3 بر 9 واگذار کرد و او نیز از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

هدایت تیم اعزامی گروه مردان برعهده مهدی بی باک به عنوان سرمربی و مهرداد یوسفی به عنوان مربی است و در گروه زنان نیز برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و ریحانه فولادی به عنوان مربی می باشد.

گفتنی است؛ این مسابقات G1 است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب 10، 6 و 3.6 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.