جدیدترین اخبار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور چین

جشن چینی‌ها برای آغاز سال سگ+عکس

0

به گزارش شناخت کشور چین به نقل از گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، با پدیدار شدن ماه در نخستین روز، سال آغاز می‌شود و به همین علت گاه به آن سال نوی قمری نیز گفته می‌شود. جشن سال نو، عموماً پانزده روز به طول می‌انجامد و با جشن فانوس پایان می‌یابد. در بیشتر کشورهایی که چینی‌ها اکثریت را تشکیل می‌دهند یا اقلیت قدرتمندی هستند، سال نوی چینی جشن گرفته می‌شود؛ از آن جمله می‌توان به چین، هنگ کنگ، تایوان، برونئی، کره، مغولستان، نپال، بوتان، ویتنام، سنگاپور، اندونزی، مالزی و فیلیپین اشاره کرد.

بر اساس گاهشمار چینی دیگر وقت کنار رفتن خروس فرا رسیده و نوبت سگ است که بهار را شروع کند. «وفادار، باهوش ، حساس و شجاع » کلماتی برای توصیف سال سگ توسط چینی‌ها. دوره گردش دوازده ساله حیوانات زودیاک چینی (برج‌های دوازده‌گانه) مربوط به تقویم چینی بوده و سگ یازدهمین حیوان در دوازده صور‌فلکی چینی است. این تقویم شامل موش، گاو، ببر، خرگوش، اژدها، مار، اسب، گوسفند، میمون، خروس، سگ و خوک می‌شود.

کلمه چینی پارس کردن سگ، وانگ وانگ است. به نظر می‌رسد دقیقا همصدا با یکی از کلمات زبان چینی با معنای « کامیابی یا خوشبختی » است. اگر سگی به طور اتفاقی به خانه‌ای بیاید‌، به عنوان نمادی خوش یمن در نظر گرفته می‌شود.‌ بنابراین، بسیاری از چینی‌ها انتظار دارند که سال سگ سال خوبی باشد.

منبع: اقتصاد آنلاین

Leave A Reply

Your email address will not be published.