جدیدترین اخبار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور چین

تلاش چین برای کاستن از تنش‌های تجاری با آمریکا

0

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (چهارشنبه) در اظهاراتی خطاب به ترامپ تلاش کرد نظر مثبت او را درخصوص مناقشات تجاری بین دو کشور جلب کرده و جلوی اخلال در تجارت دوجانبه را گرفته و او را مجاب به حل مناقشه مربوط به تجارت فولاد و آلومینیوم از طریق مذاکرات کند.

به گزارش شناخت کشور چین به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این اظهارات در حالی مطرح شد که ترامپ اخیرا گفته مشغول بررسی تعرفه‌ها و سهمیه‌هایی برای تجارت با چین است.

گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: تجارت آمریکا و چین به طور دوجانبه سودمند است و البته بروز اختلاف اجتناب ناپذیر است.

او اظهار داشت: همه دولت‌ها نباید از هیچ تلاشی برای جلوگیری از تاثیر‌های منفی بر بازیابی اقتصاد جهانی دریغ کنند.

ترامپ روز سه‌شنبه گفته بود در پاسخ به شکایت از برتری تجاری چین در حوزه فولاد و آلومینیوم و پایین آوردن “ناعادلانه” قیمت در بازار از سوی چین “همه گزینه‌ها را بررسی می‌کند”.

سخنگوی وزارت خارجه چین اظهار داشت: ما این اختلافات را به شیوه‌ای معقول و واقع گرایانه باید بگوییم و آن‌ها را به درستی و از طریق گفت‌وگو و رایزنی بر مبنای اصل احترام دوجانبه، برادری و سود دوجانبه مدیریت کنیم.

این در حالی است که دولت ترامپ اخیرا تعرفه‌ها برای برخی واردات فولاد و آلومینیوم از چین را افزایش داده تا تاثیر آنچه که “یارانه‌های نادرست و نامناسب” خوانده را بگیرد.

چین در حوزه صنعت فولاد و آلومینیوم اعلام کرده که تلاش می‌کند ظرفیت تولید مازاد را کاهش دهد. کشور‌های دیگر می‌گویند تولید مازاد چین بازار‌های آن‌ها را قبضه کرده است و به ضرر اشتغال در کشورهایشان تمام شده است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.