جدیدترین اخبار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور چین

تشریح ظرفیت‌های سرمایه گذاری در کهگیلویه و بویراحمد برای چینی‌ها

0

به گزارش شناخت کشور چین به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان داریوش دیودیده روز شنبه با بیان اینکه بسترهای مناسبی برای جذب سرمایه گذاری خارجی در استان وجود دارد افزود: یکی از اولویت‌های مهم بخش صنعت کهگیلویه و بویراحمد نیز حمایت از سرمایه گذاران خارجی، به‌عنوان یکی از بهترین راهکارهای توسعه اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار است.
وی اظهار داشت: ظرفیت‌های معدنی، صنایع نفت و گاز، زیرساخت‌های صنعتی شهرک‌های صنعتی قابل واگذاری، مشوق‌های سرمایه گذاری‌های خارجی، موقعیت جغرافیایی مطلوب استان، نزدیکی به بندرهای جنوبی و سایر قابلیت‌های صنعتی و معدنی استان از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح شد.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تمایل هیات سرمایه گذاری چینی به حضور در استان گفت: صنایع صادرات محور و باقابلیت بازار جهانی زمینه مورد نظر سرمایه گذاری این هیات بود که استان این ظرفیت را دارد.
دیودیده اظهار داشت: بر اساس این نشست، به زودی جلسه‌ای در دفتر سرمایه گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام و جمع بندی نهایی خواهد شد.
سیمان مارگون تنها واحد صنعتی با سرمایه گذاری خارجی در استان است که با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیارد ریال در سال گذشته به بهره برداری رسید.
کهگیلویه و بویراحمد با در اختیار داشتن نزدیک به 10 درصد منابع آبی کشور، منابع غنی نفت و گاز، معادن، طبیعت بکر و موقعیت مطلوب زمینه مناسبی برای جذب سرمایه گذاری خارجی دارد.
دریافت و انتشار: سید ولی موسوی نژاد
6110

Leave A Reply

Your email address will not be published.