جدیدترین اخبار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور چین

ترامپ: الگوی لیبی بر کره‌شمالی اجرا نمی‌شود

0

خبرگزاری تسنیم: رئیس جمهور آمریکا گفت که تغییری در برنامه دیدار با رهبر کره‌شمالی ایجاد نشده و الگوی لیبی بر کره‌شمالی اجرا نخواهد شد.

به گزارش شناخت کشور چین به نقل از فاکس‌نیوز، “دونالد ترامپ” رئیس جمهور آمریکا در دیدار با “ینس استولتنبرگ” دبیر کل ناتو گفت: روابط ما با تاتو بسیار خوب بوده و ناتو همکاری تنگاتنگی با آمریکا دارد.

وی افزود: ما با یکدیگر (بودجه ناتو را) افزایش خواهیم داد و پول زیادی از کشور‌هایی که هیچ پرداختی نداشته یا سهم پرداختی آن‌ها عادلانه نبوده فراهم خواهیم کرد.

ترامپ درباره دیدار با رهبر کره‌شمالی گفت: تا آنجایی که ما می‌دانیم تغییری درباره (دیدار با) کره‌شمالی ایجاد نشده است. شاید کیم جونگ اون خواستار دیدار نباشد، اما چین می‌تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد. بهترین چیز برای کیم دستیابی به توافق است. الگوی لیبی بر کره شمالی اجرا نمی‌شود و رهبر کره‌شمالی از حمایت جدی برخوردار خواهد شد.

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید چند روز پیش در یک مصاحبه تلویزیونی مدل لیبی را برای خلع سلاح هسته‌ای کره‌شمالی مطرح کرد و گفت: اگر کره شمالی واقعاً می‌خواهد به وعده‌اش درباره متوقف کردن آزمایش‌های هسته‌ای عمل کند، باید تسلیحات هسته‌ای این کشور به‌طور کامل برچیده شده و این تسلیحات به شرق ایالت تنسی منتقل شود، جایی که وزارت انرژی آمریکا یک آزمایشگاه ملی و یک مجتمع تسلیحات هسته‌ای در اختیار دارد.

رئیس جمهور آمریکا که پیش از آغاز دیدار با استولتنبرگ با خبرنگاران صحبت می‌کرد، درباره تجارت با چین نیز گفت: من چین را مقصر نمی‌دانم بلکه تقصیر متوجه سران قبلی آمریکا است. ما توسط چین ربوده شده‌ایم. ما در این تجارت ۸۰۰ میلیارد دلار را از دست داده‌ایم و این روند بیش از این ادامه نخواهد یافت.

Leave A Reply

Your email address will not be published.