جدیدترین اخبار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور چین

بهره‌برداری از نخستین سرمایه‌گذاری چین در ایرانشهر

0

نبی بخش داوودی در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت: یک شرکت چینی با مشارکت بخش خصوصی ایران فرایند ساخت کارخانه ” فشرده سازی گاز” در ایرانشهر را شروع کرده‌اند که حجم سرمایه‌گذاری فاز نخست آن ۸۰ میلیون دلار است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر با بیان اینکه ۷۰ درصد سرمایه‌گذاری مربوط به طرف خارجی است، ادامه داد: این سرمایه گذاری با هدف فشرده سازی گاز برای تأمین گاز صنایع و نیروگاه‌های چابهار و مناطق هم‌جوار که تا کنون خط لوله گاز به آنجا نرسیده است، ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: در فاز نخست این پروژه گاز پس از فشرده‌سازی به وسیله ۴۰۰ تانکر به نیروگاه برق، پتروشیمی و شرکت فولاد چابهار حمل می‌شود و برای حدود ۸۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند که با احتساب اشتغال ایجاد شده در بخش خدمات، میزان اشتغال این پروژه به بیش از هزار نفر می‌رسد.

داودی ادامه داد: سعی و تأکیدمان بر این است که در این طرح از نیرو‌های بومی منطقه استفاده شود و بخشی از نیرو‌های متخصص که در منطقه نداشته باشیم و نتوانیم از ایرانشهر جذب کنیم به طبع از مناطق دیگر تأمین خواهیم کرد. تعدادی نیروی تخصصی از کشور چین نیز در کنار این نیرو‌های داخلی فعالیت خواهند کرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر با بیان اینکه فرایند ساخت این کارخانه شروع شده است، افزود: کارگاه ساخت عمرانی این طرح تجهیز و دیوار کشی، حصار کشی و زیرسازی شروع شده است. بخش اعظم تجهیزات به ایران وارد شده و اکنون در بندرعباس در حال ترخیص است که انشالله رفته رفته به سایت منتقل می‌شود.

وی درباره زمان بهره‌برداری از این طرح نیز گفت: با توجه به اینکه بخش اعظم تجهیزات این سرمایه‌گذاری قابل نقل و انتقال است سرمایه‌گذاران پیش‌بینی کرده‌اند که ظرف پنج تا شش ماه آینده این کارخانه راه‌اندازی می‌شود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.