جدیدترین اخبار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور چین

برگزاری رزمایش پاکستان و چین در منطقه سین کیانگ

0

به گزارش شناخت کشور چین به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، زمایش پاکستان و چین در منطقه سین کیانگ در شمال غرب چین آغاز شده و تا اواخر ماه جاری میلادی ادامه دارد.
به گزارش شناخت کشور چین به نقل از جیو، مهم‌ترین بخش رزمایش پاکستان و چین مانور جنگنده‌هایی است که 2 کشور به صورت مشترک تولید می‌کنند.
«شن جینکه» (Shen Jinke)، سخنگوی نیروی هوایی ارتش چین گفت کشورش در این رزمایش مشترک از جنگنده های جی-11، بمب افکن‌های جی اچ-7، هواپیماهای نظامی کی جی-200 آواکس و سامانه های موشکی زمین به هوا و رادار استفاده خواهد کرد.
شن جینکه همچنین تاکید کرد پاکستان برای مشارکت در این رزمایش جنگنده های تندر جی اف-17 و تعدادی هواپیمای جنگی دیگر به چین اعزام کرده است.
این سلسله رزمایش‌های مشترک موسوم به «شاهین» میان نیروی هوایی چین و پاکستان از مارس سال 2011 آغاز شده است.
در شرایطی که چین در حال پیشبرد کریدور اقتصادی با پاکستان می‌باشد، 2 کشور اعلام کرده‌اند که قصد دارند همکاری های امنیتی و نظامی را برای تضمین اجرای این برنامه کلان تقویت کنند.
چین و پاکستان از دیر باز روابط دوستانه ای با هم دارند و با انجام رزمایش‌های مشترک وضعیت تجاری و اقتصادی دو کشور بهبود پیدا می‌کند زیرا هدف تأمین امنیت کریدورهای اقتصادی مشترک است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.