جدیدترین اخبار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور چین

برگزاری رزمایش شبیه‌سازی شده تجاوز چین از سوی تایوان

0

به گزارش شناخت کشور چین به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروهای ارتش تایوان روز سه‌شنبه رزمایشی را به منظور شبیه‌سازی دفاع از هرگونه تجاوز انجام دادند.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، از آنجایی که چین به «تسای اینگ-ون» رئیس‌جمهور تایوان فشار وارد کرده و تنش‌ها را در خطوط هوایی افزایش می‌دهد،‌ این کشور اصلی‌ترین تهدید برای تایوان است.

با این حال وزارت دفاع تایوان این رزمایش سالانه را با عنوان رزمایش شبیه‌سازی شده تجاوز چین اعلام نکرد اما گفت: این رزمایش نشان‌دهنده عزم راسخی برای حفظ امنیت در تنگه تایوان و امنیت ملی است.

تنگه تایوان آبراهی است که تایوان و چین را از یکدیگر جدا می‌سازد.

رزمایش روز سه‌شنبه به صورت سالانه و به منظور راهی برای تقویت اعتماد عمومی به توانایی‌های دفاعی تایوان برگزار می‌شود.

فرمانده ارتش تایوان به خبرگزاری فرانسه گفت: آمادگی رزمی ما تعطیلاتی ندارد و به طور شبانه‌روزی در طول سال نوی چینی از شهروندانمان محافظت می‌کنیم.

براساس این گزارش، در ماه جاری و از زمان شروع پروازهای نظارتی چین بر خطوط هوایی این تنگه بدون مشورت با تایوان تنش‌ها میان این دو کشور افزایش یافته است.

این در حالی است که وزارت دفاع چین خطاب به تایوان تاکید کرد که نگران نباشد زیرا هیچ اقدام غیرمعمولی در این رابطه وجود ندارد و این پروازها تنها نشان‌دهنده نمایش قدرت از سوی پکن است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.