جدیدترین اخبار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور چین

انگلیس: درباره اقدامات اتمی غیرقانونی کره شمالی و اجرای تحریم‌های شورای امنیت در دیدار با همتای چینی،صحبت کردم

0

به گزارش شناخت کشور چین به نقل از مانیتورینگ گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، لی که‌کیانگ نخست وزیر چین در کنفرانس خبری مشترک با ترزا می همتای انگلیسی گفت که دو کشور قصد گسترش روابط دوجانبه را دارند.

وی گفت که برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) چالشی است که دو کشور با آن روبرو هستند و نخست وزیران دو کشور درباره روابط تجاری دوجانبه گفت‌وگوهایی داشتند.

لی افزود، دو کشور احترام متقابل برای یکدیگر قایل هستند و دیدگاه‌های خود را درباره مسایل مشترک بین‌المللی و ملی به اشتراک گذاشتند. 

نخست وزیر چین اظهار امیدواری کرد که روابط دوجانبه به آرامی به جلو پیش خواهد رفت. لی همچین گفت در روابط دو جانبه پکن و لندن روابط همیشه بهاری است.

ترزا می گفت که در اولین سفر نخست وزیری خود به چین آمده، تاکید کرد درباره مسایل مهمی با مقامات چین صحبت خواهد کرد. وی تاکید کرد که دوره طلایی رابطه دو کشور را تقویت خواهد کرد.

خانم می اشاره کرد با برگزیت روباط تجاری میان لندن و پکن تقویت خواهد شد و منافع مشترک برای دو کشور به ارمغان می‌آورد. وی افزود، دو کشور برای مقابله با برده‌داری مدرن، تهدیدات سایبری و کره شمالی همکاری خواهند داشت.  

خام می گفت که دو کشور به عنوان دو عضو شورای امنیت درباره چالش‌های مشترک در جهان گفت‌وگوهایی کردند و افزود اقدامات اتمی کره شمالی غیرقانونی است و اجرای تحریم‌های بین‌المللی علیه کره شمالی حیاتی است. 

نخست وزیر انگلیس افزود، همکاری تجاری بین دو کشور اهمیت دارد و دو کشور سرمایه‌گذاری مشترک و روابط مشترک تحصیلی و آموزشی خواهند داشت. 

در حال تکمیل… 

Leave A Reply

Your email address will not be published.