جدیدترین اخبار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور چین

احتمال دسیسه‌چینی دولت نیجریه برای قتل شیخ زکزاکی

0

العالم – نیجریه

اطلاعاتی که یک منبع آگاه منتشر کرده است از برنامه‌ریزی برای قتل شیخ زکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه حکایت دارد. در مطلب منتشرشده از سوی این فرد آمده است:

«می‌خواهم اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهم که از یکی از دوستان مورد اعتمادم در سرویس امنیتی دریافت کرده ام. او از طرح‌ریزی عملیاتی بر ضد شیخ زکزاکی خبر می‌دهد. ناکامی عملیات دسامبر ۲۰۱۵ و پرونده‌ای که در دادگاه بین‌المللی جنایی در دست بررسی است، دولت را سرخورده کرده و بر آن داشته که عملیاتی مخفی را برای قتل شیخ زکزاکی ترتیب دهد؛ چرا که حذف آشکار و مستقیم شیخ می‌تواند دولت و حتی رئیس‌جمهور را در مظان اتهام قرار دهد. بنابراین، آن‌ها می‌خواهند از ابزارهایی نظیر گروه‌های تبهکار، گروگان‌گیران و یا گروه تروریستی بوکو حرام استفاده کنند تا حمله‌ای به کاروان شیخ زکزاکی و همسرش در مسیر دادگاه یا بیمارستان و یا محل نگهداری‌شان ترتیب داده شود. دولت سپس می‌خواهد این اتفاق را به گردن گروه‌های تبهکار، گروگان‌گیر و یا بوکو حرام بیندازد. آن‌ها می‌خواهند تمامی افراد حاضر در کاروان، حتی نیروهای امنیتی را به قتل برسانند تا این سناریو را قانع‌کننده جلوه دهند.»

وی در ادامه این مطلب از رهبران مسلمانان و مسیحیان نیجریه خواسته است تا با پیگیری احوال شیخ زکزاکی و همسرش مانع از تحقق این عملیات شوند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.