جدیدترین اخبار سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کشور چین

آلمان خواستار اصلاحات و تشکیل جبهه واحد برای رویارویی با نظام جهانی جدید شد

0

 

به گزارش شناخت کشور چین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از خبرگزاری رویترز، «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان تأکید کرد که اتحادیه اروپا باید قواعد حاکمیت در آن را اصلاح کند و باید اعضای آن جبهه متحدتری برای رویارویی با نظام جهانی متغیر که تنش های روز افزون در روابط قاره اروپا با ایالات متحده آمریکا همپیمان سنتی اش برجسته کرد،شکل دهند. 

ماس در یک سخنرانی به مسائل زیادی درباره سیاست آینده آلمان در قبال اروپا با سایه افکندن بر «سیاست متکبرانه اول آمریکا»که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیش گرفته ، «تعدی روسیه به قوانین بین المللی» و «گسترش قدرت» چین به عنوان نشانه های «نظام جهانی جدید که دیگر موجود نیست»پرداخت.

 ماس، وزیر خارجه آلمان روز چهارشنبه با انتقاد شدید از دیپلماسی دولت ترامپ، خواستار واکنش شدید اروپا، در صورت عبور ایالات متحده آمریکا از خطوط قرمز شد.

وزیر خارجه آلمان گفت: «اروپا به یافتن یک توازن جدید در مناسبات با ایالات متحد آمریکا نیاز دارد. ما اروپایی‌ها باید با اجماع و یکدست در برابر عبور آمریکا از خطوط قرمز واکنش نشان دهیم.»

وزیر خارجه آلمان افزود: «هنگامی که ایالات متحده ارزش‌ها و منافع ما را زیر سوال می‌برد، ما باید شدیدتر واکنش نشان دهیم.»

از زمان به قدرت رسیدن دونالد ترامپ، رابطه دو سوی اقیانوس اطلس تیره شده است. اگر خروج ترامپ از پیمان تغییرات آب و هوایی پاریس، نخستین ضربه سخت به مناسبات تاریخی دو طرف بود، پس گرفتن امضا از بیانیه گروه هفت، بحران روابط اروپا و آمریکا را وارد فاز جدیدی کرد. خروج یک‌جانبه ایالات متحده از توافق هسته‌ای ایران، با وجود رایزنی‌های اروپا، واکنش فرانسه، بریتانیا و آلمان را در پی داشت.

دونالد ترامپ می‌گوید تعرفه‌های تجاری وضع شده بر کالاهای آمریکایی در کشورهای اروپایی، کانادا و شرق دور عادلانه نیست. وی در ماه‌های گذشته تعرفه‌های گمرکی سنگینی بر واردات فولاد و آلومینیوم وضع کرده است، امری که به بروز جنگ تجاری میان اروپا و آمریکا منجر شده است.

 

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.